Free Cans (2%)

Zdravim Vás priatelia,

 

v spolupráci s občianskym združením LETTERS, by sme Vám chceli navrhnúť možnosť ako maľovať graffiti počas niektorých podujatí úplne zadarmo. Celá platforma nášho návrhuj je založená na možnosti darovania 2% daní, ktorú Ministerstvo Financií SR ponúka každému daňovému poplatníkovi. 2% sa dajú využiť, v našom prípade napríklad na podporenie graffiti komunity a mládeže. Určite existujú oblasti, kde by sa dali 2% využiť lepšie a efektívnejšie, prípadne na lepši účel, preto sa budeme snažiť vytvoriť niečo spoločne a veríme, že to prinesie pozitívum nie len pre graffiti komunitu.

 

Náš návrh:

1. Prvým bodom je získanie 2% Vašich daní, prípadne daní Vašich rodinných členov (otec, mama, brat, sestra, sesternica či strýko), známych, ich Firiem (tzv. s.r.o. – čiek), resp. kohokoľvek, o kom si myslíte, že je ochotný podporiť graffiti komunitu, graffiti podujatie (Jam, Workshop). 2% z daní by v prípade spolupráce putovali na občianske združenie LETTERS, ktoré sa zaoberá prácou s mládežou a graffiti umením.

2. V prípade, že sa rozhodnete darovat 2% z daní občianskemu združeniu LETTERS, sa s Vami skontaktujú členovia občianskeho združenia a preberú s Vami spôsob využitia 2% na konkrétnych podujatiach s mládežou, kde sa bude tvoriť Graffiti Umenie a na workshopoch, kde si bude mládež precvičovať maľbu na plátna. Pevne veríme, že budete súčasťou našich sociálnych aktivít a podujatí, ktoré tento rok chystáme. Každý zaregistrovaný darca obdrží na plánovaných podujatiach graffiti príslušenstvo (spreje, podkladovky, fixy, plátna) a môže tak maľovať grátis.

3. Ako nám pošlete 2% Vašich daní? Tu je presný postup:

Na prevod 2% daní budete potrebovať nasledujúce údaje:

Právna forma: Občianske Združenie

Obchodné meno a názov: LETTERS

IČO: 42299420

Sídlo: Ulica: Rúbanisko 2, 420/23 (Súpisne čislo/orientačné čislo), PSČ: 98403, Lučenec (Obec)

4. Následne tieto údaje daňový poplatník odovzdá osobe spracuvajúcej daňové priznanie – napr. Učetní Fantozi. Pokiaľ ste zamestnaný, obráťte sa na Účtovnícke oddelenie u Vašeho zamestnávateľa, prípadne zašlite kompetentnej osobe mailom nasledovný link PDF súboru. Pokiaľ si robíte daňové priznanie sami, jednoducho vyplňte daňové priznanie tak ako je to v nasledovnej prílohe pre fyzické osoby (VIII. ODIEL), prípadne pre právnicke osoby (ČAST IV.):

Vzor Daňového Priznania 2%.pdf

5. Dôležité: aby sme sa vyhli nejakým zbytočnym nedorozumeniam a obvineniam, BUDEME POTREBOVAŤ KÓPIU VYHLÁSENIA ALEBO DAŇOVÉHO PRIZNANIA. Môžete poslať aj elektronicky mailom na info@flow-control.sk. Tak isto nezabudnite zaškrtnúť v daňovom priznaní, že súhlasíte so zaslaním údajov Vami určenenému príjmateľovi (o.z. LETTERS).

7. Na rok 2016 sú prichystané podujatia ako AUSTRO-SLOVAKO JAM, SLOVAKIA GRAFFITI BATTLE, Workshopy a Jamy. O akciách Vás budeme informovať v dohľadnej dobe.